Drahý zarába a ja nakupujem – bez zlých pocitov

Žiadne značkové či okázale luxusné prvky, bežné oblečenie, ale vždy skvele upravená a so zladenými doplnkami. Kabelka vo farbe nechtov, Topánky odrážajúce odtieň vlasov. Aj tak môže vyzerať žena v domácnosti.

„Musí byť príjemné vyprevadiť ráno manžela do práce a ísť nakupovať,“ povedia si mnohí a v tichosti závidia. Vďaka neustále obnovujúcemu sa šatníku majú mnohí dojem, že Sofiin manžel zarába omnoho viac než v skutočnosti. Jej draho vyzerajúce náušnice dopĺňajú dojem, že ročne na seba míňa státisíce z rodinného rozpočtu. Ona však tvrdí, že všetko je inak a poodhaľuje vlastné dôvody.

Sofia zdôrazňuje predovšetkým potrebu cítiť sa fajn. Ak je žena matkou v domácnosti, nemôže to vnímať ako prekliatie, alebo nepríjemný stereotyp. Je len na nej ako veľmi si to dokáže užiť. A užívať by si to mala. Sofia poodhaľuje vlastný recept: „Som skromná a kupujem len to, čo sa mi skutočne páči. Varím doma a nechodíme príliš do podnikov. Takto ušetrené peniaze môžem míňať na príjemné veci. Veľmi rada sa obliekam a zbožňujem topánky. Neuveríte koľko sa navyše dá ušetriť pri nákupoch online.“

Kupujte online – kupujte výhodne

Je našou prirodzenosťou pozerať sa na iných a porovnávať svoj život s našimi predstavami o ich životoch. A tak neunikneme pokušeniu a porovnávame sa. Neunikneme tomu, že susedka má zase nové závesy. A keď včera vešala prádlo, tak tam mala zase kopu vecí, ktoré sme ešte nevideli. A do toho ešte ani nepracuje. Ak sa jej spýtame, kde berie peniaze, povie, že nakupuje online.

Je pravdou, že kamenné obchody postupne strácajú na svojej dôležitosti. Rozvoj moderných technológií a fakt, že takmer neustále máme pripojenie na internet a vo vrecku pomerne výkonný počítač, spôsobili, že pohodlnejšie než chodenie po obchodoch – aspiradoras sin cable. Hoci to môžeme mať radi a je zároveň fajn si vec vyskúšať a pozrieť naživo, stále to môžeme urobiť a potom behom pár sekúnd urobiť objednávku online. Nie, obchodom sa to nemusí páčiť. Ale to už nemusí byť váš problém a vy spravidla ušetríte.

Nepríjemný pocit z nakupovania?

Keď už míňate, aspoň sa pokúste získať čo najvýhodnejšiu cenu. Pracujúci partner možno už platí nájom, náklady na energie, potraviny, účty za mobil. A to už sa môžete cítiť trochu neisto, keď si chcete kúpiť sukňu. Aj preto je fajn vždy vedieť, že neplatíte zbytočne viac, než musíte. S týmto má Sofia mnohé skúsenosti a s potešením ponúka vlastný recept: „Partnera isto poteší, že si robíte radosť a zároveň ste nestratili hlavu v horibilných sumách za veci, ktoré možno nakoniec ani nenosíte a sú len istou statusovou záležitosťou. Nepotrebujete dokazovať nikomu, že máte veci z najznámejšieho butiku vo vašom meste – ak máte omnoho krajšie veci za primerané ceny.“

Cestou k dosiahnutiu tohto vytúženého stavu môže byť narastajúca globalizácia. Zeleninu naďalej kupujte od lokálneho predajcu, najlepšie od niekoho, kto pestuje v malom. Ale prečo si nekúpiť oblečenie, ktoré sa vyrobí na opačnej strane zemegule? Priznajme si – veď ani ten butik na hlavnej obchodnej ulici u vás v meste nemá veci vyrobené tu a všetko dováža. „Obíďte sieť distribútorov, znížte si ceny a urobte šťastnou seba aj partnerovu peňaženku,“ uzatvára Sofia.

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.aspiradorasguru.com.