Vegetariánske recepty

Ak chcete byť úspešným vegetariánom, musíte pochopiť, ako nájsť najlepšie jedlá, ktoré vyhovujú Vašim obmedzeniam. Akonáhle sa stanete vegetariánom, fazuľa, sója a každá iná zelenina na celom svete sa stanú Vašimi najlepšími priateľmi. Našťastie veľa rôznych kuchýň zahŕňa aj vegetariánske jedlá. Môže byť ťažké vybrať si svoje absolútne obľúbené indické jedlo alebo Vaše obľúbené cestoviny. Ponúkame Vám preto prehľad najobľúbenejších vegetariánskych jedál od najmenej k najviac populárnym.

15. Akýkoľvek druh falošného mäsa – väčšinu času tieto produkty nemajú chuť a ani zďaleka sa nepodobajú im mäsovým originálom.
14. Ryža a fazuľa – keď sa prvýkrát stanete vegetariánom, ryža a fazuľa sú nádherne lahodné. Po asi jednom roku sa chuť týchto dvoch surovín stane čoraz menej výraznou. Po dvoch rokoch je myšlienka na nich jednoducho smiešna: existuje toľko lepších možností.
13. Quinoa – je skvelým zdrojom bielkovín a je mimoriadne všestranná. Milujeme quinou! Jediným problémom je, že každý nevegetarián si myslí, že toto módne jedlo je všetko, čo jeme, a stalo sa tak super stereotypnou vegetariánskou stravou.
12. Jarné rolky – sú skvelým jedlom, pretože ich môžete objednať skoro v každej ázijskej reštaurácií. Sú veľmi jednoduché, je to len zelenina zabalená v cestíčku, ktoré je následne vyprážané.
11. Jedlá na báze fazule – fazuľa je hlavnou zložkou rozličných vegetariánskych jedál: Chana Masala, šošovicovej polievky, tmavej fazuľovej polievka a nespočetných iných jedál.
10. Tofu – áno, tofu je pravdepodobne najviac stereotypné vegetariánske jedlo. Je celkom chutné a môže byť použité v mnohých rôznych jedlách a prostredníctvom rôznych spôsobov prípravy. Je ako hubka, schopný nasiaknuť nespočetné množstvo rôznych chutí. Môžete ho pomlieť, podávať ho s arašidovou omáčkou alebo ho nechajte v miske s rezancami.
9. Paradajky s baklažánom a parmezánom – je to úžasná vec, pretože umožňuje vegetariánom porozumieť pôžitku z kuracích alebo mäsových nákypov bez toho, aby museli prerušiť svoje stravovacie možnosti.
8. Veggie burger – Gregory Sams je človek, ktorý vynašiel vegetariánsky burger v roku 1982. Vyrába sa s čiernymi fazuľkami, hubami a zrnami. Môžete si prísady dostatočne vyberať.
7. Cestoviny – cestoviny vás nikdy nesklamú, pokiaľ ide o možnosti: plnené raviolli či špagety so zeleninovou omáčkou sú len niektoré z našich obľúbených. A samozrejme nesmú chýbať ani penne s paradajkovou omáčkou.
6. Vajcia – vegetariáni si na rozdiel od vegánov môžu vychutnať výborné raňajky vďaka slávnym vajíčkam. Vychutnávajte si báječné vegetariánske omelety, florentské vajcia či vajcia a zemiaky, tzv. quiche a frittaty.
5. Guacamole – niekedy sa zdá, že tento pokrm bol vyrobený len pre vegetariánov. Je to jediná vec, ktorá spôsobuje, že mexické jedlo je pre nás výnimočné.
4. Zemiaky – hranolky, zemiaková kaša či americké zemiaky… potrebujeme povedať viac?
3. Falafel – tento vegetariánsky variant mäsových guličiek určite chutí každému a výborne sa hodí ako olovrant, ale aj ako obed s rôznymi ostrými alebo jogurtovými omáčkami.
2. Burritos – sú skvelé, pretože sú jedným z mála vecí, ktoré zrejme majú plnú a ekvivalentnú chuť mäsa. V tejto rolke sa zvyčajne nachádza fazuľa, kukurica a jogurtový dresing.
1. Pizza – je to naozaj jednoduché: chlieb, paradajky a syr. Je to takmer nemožné, aby pizza chutila zle a existuje množstvo vegetariánskych oblôh.